Založ si blog

65 000 ľudí na Bratislavskom námestí SNP!

Včera o piatej poobede začalo zhromaždenie „Za slušné Slovensko“. Bol som pri tom a zimomriavky mi behajú po tele doteraz.

 

Prichádzam na námestie SNP, niečo málo po piatej, v zhone a s nepríjemným pocitom, že sem idem neskoro. Hľadám svojich priateľov podľa GPS a pomaly sa približujem k veľkému davu, sprevádzajúcemu neutíchajúci hluk v zborovej synchronizácii. Prvé zvučné heslo, ktoré som počul bolo „poďte s nami, poďte s nami“. Ihneď sa mi vybavili spomienky na nie dávnu minulosť, keď sme vo Volkswagene písali históriu a spoločne s davom odhodlaných zamestnancov sme týmto heslom vítali našich kolegov v prichádzajúcich autobusoch.

Zhlboka som sa nadýchol a precítil atmosféru, ktorá sršala zo všetkých kútov námestia. Tá pospolitosť neuveriteľnej masy ľudí hľadiac jedným smerom, prítomných z rovnakých dôvodov ma nielen, že dojímala, ale zároveň ma napĺňala pocitom radosti, nadšenia a hrdosti. Akoby som práve pozeral na MS v hokeji, kde idú naši reprezentanti k jednoznačnému víťazstvu zlatej medaily. Rodina, národ, hrdosť, radosť a im pocity príbuzné ma sprevádzali po celú dobu.

Atmosféru dopĺňal zvuk cinkajúcich kľúčov, ako spomienka na osemdesiaty deviaty rok.

Klikni sem pre video #1) Na záver znela celým námestím Slovenská hymna so sprievodom svetiel smartfónov čnejúcim nad hlavami zúčastneného ľudu. (Klikni sem pre video #2)

Davy ľudí sa netratia, ba naopak silnejú a to je jednoznačný signál pre predstaviteľov vlády, že niečo nie je v poriadku. Pre menej chápavých a zubami, nechtami držiacich sa svojich postov by som povedal, že ak sa niečo pokazí, na 99% sa to dá včas opraviť, no ak davy vyjdú do ulíc, je neskoro. Musia padať hlavy a to neznamená prezliecť kabát či počkať až sa zabudne. Národ si pamätá viac než rozprávky ktorými je kŕmený…

Týmto chcem vyzvať aj ostatných, ktorí čakajú, ako sa situácia vyvinie, nečakajte až niekto niečo vybojuje za vás, ale chopte sa príležitosti zmeniť svoju budúcnosť a tým aj budúcnosť celého národa.

Považujem si za povinnosť vyjsť do ulíc spoločne s národom za lepšiu budúcnosť ako nás, tak aj našich detí a blízkych. Dosť bolo zavádzania, výsmechu pracujúcemu ľudu, oligarchii a mocenskej nadvlády ústavných činiteľov vzájomne si kryjúcich chrbát.

Považujem si za povinnosť vyzvať k činom smerujúcim k očisteniu dobrého mena, stability a navráteniu dôvery v náš štát a jeho predstaviteľov, všetkých ktorým mi moje možnosti dovolia.

Vždy som veril, že svoj osud si píšeme sami. Dnes viem, že ho za nás píšu iní, avšak len ak im to dovolíme.

„Loď plná hrdze“, „Izby sú príliš malé pre štyroch ubytovaných“ písali noviny o zamestnancoch VW v Emdene

27.08.2019

Zamestnanci Bratislavského Volkswagenu vyslaní do nemeckého Emdenu mali byť ubytovaní na hotelovej lodi. Po príchode však zistili, že hotelová loď môže byť aj turistická ubytovňa na vode. viac »

Zamestnanci Volkswagenu si dnes opäť prilepšili!

05.12.2018

Kolektívne vyjednávanie však za sebou nechalo niekoľko otázok. V tomto článku odpovedám na otázky rezonujúce dodnes. Prečo zamestnanci nemohli spoločne až do konca rozhodovať o výsledku viac »

Presne pred rokom začal vo Volkswagene ostrý štrajk a presne rok po ňom sme vyhrali súd nad KOVOm

20.06.2018

Prvé výročie historicky prvého ostrého štrajku vo Volkswagene, ktorý zorganizovali Moderné odbory Volkswagen sme oslávili víťazstvom! V spore medzi ZO OZ KOVO VW SK (ďalej len KOVO) a Modernými viac »

zbraň, pištol, ozbrojenec, lúpež, krádež, zlodej, lupič

Streľba v San Antoniu si vyžiadala dvoch mŕtvych a päť zranených

20.01.2020 07:30

Polícia zatiaľ nepozná identitu ani vek mŕtvych a zranených, respektíve páchateľa či páchateľov.

pneumo, pľúca, röntgen, rakovina, snímka, fonedoskop

Novým vírusom sa v Číne nakazilo už vyše 200 ľudí

20.01.2020 07:01

Nový kmeň koronavírusu vyvoláva obavy, pretože patrí to tej istej rodiny ako vírus spôsobujúci ťažký akútny respiračný syndróm SARS.

Megxit

Megxit bude stáť milióny

20.01.2020 07:00

Vnuk kráľovnej Alžbety II. spôsobil začiatkom januára značný rozruch zverejnením zámeru opustiť pozíciu jedného z popredných predstaviteľov monarchie v záujme väčšieho súkromia svojej rodiny.

veľká británia, eú, európska únia, zástava, vlajka, brexit

Po rozvode Británie a EÚ pôjde o peniaze, rokovania budú tvrdé

20.01.2020 06:31

Do odchodu Británie z Európskej únie už zostávajú len necelé dva týždne. Európski diplomati sa chystajú na tvrdé debaty s Britmi.

Dušan Chalupa

Pravda je relatívna, takže je všade.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 36860x
Priemerná čítanosť článkov: 4096x

Autor blogu